По благослову Његовог Преосвештенства Епископа рашко-призренског Г.Господина Теодосија, администратора Епархије нишке, а после изградње храма св.пророка Илије у Горњем Крупцу, селу надомак Алексинца,још далеке 1906 године, и делимичне обнове средином прошлог века и почетком 20-ог века, уследила је још једна делимична спољашња обнова после дужег низа година.

stanackaОвог пута урађен је комплетан нови тротоар око храма са израдом нове сокле од мермер пласта, певнице су покривене новим пластифицираним лимом, скинут је комплетан стари цреп са олтарског дела и стављен је пластифицирани лим, а око новог лименог покривача стављени су нови олуци. Радови су завршени од новчаних средстава старог резервног фонда са укинуте ЦО Горњо-доњокрупачке, донацији мештана који живе и раде у иностранству, фирме ,,Ферос" из Алексинца која је донирала комплетну мрежу за тротоар, сепарацији ,,Јаковљевић и син" која је донирала песак за тротоар, и неколицини мештана из самог села. У периоду радова неисцрпну подршку пружали су чланови некадашњег црквено општинског управног одбора ове укинуте црквене општине, а сада чланови ЦО станачке г-дин Витомир Живановић и г-дин Томислав Војиновић. Лимарске радове изводио је г-дин Дејан Симоновић из Житковца, који има вишегодишњих искустава при изради кровних покривача од бакра и осталих материјала при храмовима наше свете Цркве. Надамо се наставку радова, а сада на уређивању ентеријера храма ових година.