IMG 20190707 094532

На дан рођења Светог Јована Крститеља - Ивањдан свештеници отац Горан Митић и отац Иван Миленовић служили су Свету Литургију у цркви посвећеној овом Светитељу у селу Породин подно Малог Јастрепца. За певницом су појали попадија Драгана Митић и вероучитељ Драган Стојаковић.

Црква је била испуњена народом још пре почетка Божије Службе, а велики број људи је стајао испред улаза, што указује на значај празника и места светиње за људе овог краја. Док је Служба текла, радост празника и значај светитеља огледала се на лицима свештеника и верног народа.

У надахнутој беседи о Светом Јовану Крститељу отац Иван је подсетио на значај окупљања народа у храму свог села или града и поштовање једних према другима као насушној потреби нашег доба.

Након заамовне молитве учињен је литијски опход око храма уз ломљење славског колача и заједнички ручак за све окупљене. Музика у националном духу увећала је расположење у присутном народу.

{oziogallery 1996}