14.10.2012.BogoslovijaНа празник Покрова Пресвете Богородице 14.октобра 2012.године који се у нашој Богоспасаваној епархији свечано прославља ,дечији црквени хор „Бранко“ је радост празника поделио са ученицима Богословије који су са ректором протојерејем –ставрофором Милутином Тимотијевићем и са својим професорима тог послеподнева дочекали дечији хор а који им је подарио предиван концерт. То није био само обичан концерт за ђаке , то је било даровање које се претворило у велики заједнички православни догађај ,јер је поред нашег дечијег хора наступио и фолклорни ансамбал из Акрате града на Пелепонезу а из нама драге и пријатељске Грчке.Ту су такође били и гости из Кијева ,православне Украјине. Концерт је добио међународни значај јер је организован да би се показало да православље не познаје разлике међу људима већ их зближава кроз песму ,игру и слављење Бога. Пошто су деца отпевала химну Србије почели су са својим наступом . Прва песма која је изведена била је у част Пресвете Богородице чији смо празник тог дана прославили,ту су биле и друге духовне песме,као и песме које су биле изведене као знак пажње и добродошице гостима из Грчке,који су дошли са оцем Сотириосом и гостима из Украјине са оцем Всеволдом.Иначе долазак гостију из Грчке и Украјине био у организацији српско-грчко-украјинског удружења.

Аплаузом окупљених поздрављен је нарочито бивши члан хора Михаило а сада ученик Богословије који је дошао на бину да би са својим хором заједно певао. Да је наступ дечијег хора „Бранко“ био добро припремљен и осмишљен потрудила се госпођа Јована Микић,а то нам је потврдило и велико задовољство и радост окупљених у сали Богословије. Гости из Грчке су нам приредили пријатан програм из богате фолклорне традиције свог културног наслеђа ,а на крају и изненађење игравши „Ужичко коло“ којим су се потрудили да покажу да воле и наше културно наслеђе и традицију. На крају,после речи захвалности ,свима нам је било пуно срце, јер смо сви били срећни и благодарни Богу на заједничком дружењу које нам је тог послеподневаулепшао дечији хор „Бранко“.