ХИЉАДУ ГОДИНА ОД МУЧЕНИЧКЕ СМРТИ СВ. ЈОВАНА ВЛАДИМИРА,
ЦРКВЕНИ ХОР БРАНКО ИЗ НИША ОБЕЛЕЖИО КОНЦЕРТОМ У БЕОГРАДУ

concertBeograd
На атрактивној локацији у центру Београда, у некадашњем објекту Ратничког дома, потом Дома ЈНА, а данас престижном Централном дому Војске Србије  гостовала је Нишка црквена певачка дружина "Бранко". Повод за гостовање најстаријег хора из Ниша, било је обележавање великог јубилеја - хиљаду година од мученичке смрти Светог Јована Владимира. Овај најстарији хор из Ниша, који у континуитету траје безмало 130 година, приредио је престоничким љубитељима духовне музике у хорском извођењу, вечерњи концерт као и промоцију аудио и видео диска у сопственој продукцији "Музиком и сликом - Србија пред свет". У уметничком делу програма учествовала је Ивана Жигон и група Косовски божури.
    Скуп је отворио и благословио Његова Светост Патријарх српски Господин Иринеј, а уводну беседу надахнуто је публици саопштио Његово Високопреосвештенство Митрополит Црногорско-приморски Г.Г. Амфилохије (Радовић)
    Гостовање НЦПД "Бранко" је организовано под покровитељством команданта Копнене Војске Србије, генерал-потпуковника Милосава Симовића и Медија центра "Одбрана", Црквене општине Ниш и Градске општине Медијана из Ниша.
    Пред бројном публиком Хор Нишке црквено-певачке дружине "Бранко" представио се смелим и сигурним извођењем  композиција православних аутора под диригентском палицом г-ђе Саре Цинцаревић. Заинтересована публика је уживала у комбинацији уживог извођења са наизменичним преплитањем емитованих аудио снимака композиција који су пратили прелепи снимци најзначајнијих сакралних објеката Епархије нишке. Иначе пројекат НЦПД "Бранко" - Музиком и сликом - Србија пред свет, подржан је од стране Министарства за културу и информисање Републике Србије.
    Међу бројном публиком, овом културном догађају у нашој престоници присуствовали су поред Његове светости Патријарха српског Иринеја, више архијереја Српске православне цркве, државни секретар Министарства одбране Ненад Нерић, командант Копнене Војске Србије генерал-потпуковник Милосав Симовић, председник Градске општине Медијана г. Зоран Стојановић, официри Војске Србије, бројно свештенство и монаси, као поклоници духовне музике.
    Гостовање НЦПД "Бранко", наставља се сутра путовањем и концертним наступима у румунским градовима Темишвару и Сибиу (Сибињу).