У вечерњим часовима 2. децембра у сали Светосавског дома у Нишу, на тему приступа писаној Речи Божијој, поимању и живљењу Светим Јеванђељем и Светим Предањем Цркве, верним Нишлијама одржао је предавање проф. Др Мирко Томасовић.

Проф. др Мирко Томасовић

02.12.2012.profdrMirkoTomasovicУ оквиру Пројекта "Реч Господња Константиновом граду" редовно се одржавају предавања угледних и истакнутих предавача Православног Богословља Цркве Христове. Сходно данашњем дану, када је благословом нашег Оца и Епископа почела подела Светих Писама свим грађанима Ниша, ово предавање наменски је приређено са жељом да се Православни верници што дубље и темељније упознају са Тајном живота по Јеванђељу. Са жељом да, јеванђелска реч буде мера живљења у овом свету, до коначног и жељно чеканог Дана Господњег, до дана испуњења свих пророштава, до дана уласка у вечно Царство Божије.