Са благословом Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија, Верско добротворно старатељство из Београда донирало је више стотина пакетића са поклонима нишким малишанима. У петак, 4. марта 2022. године, пакетиће су, са благословом Његовог Преосвештенства Епископа нишког г. Арсенија поделили службеници Православне Епархије нишке, протођакон Далибор Мидић, управник Музеја црквених старина Епархије нишке, и господин Божидар Мијаиловић, координатор ВДС Православне Епархије нишке.

Пакетићи су достављени специјалној установи "Мара", као и ОШ "Радоје Домановић" у Нишу, док су представници специјалне школе "Бубањ" и ОШ "Царица Јелена" поклоне за децу преузели у згради нишке Богословије Св. Кирила и Методија.

Овим подухватом наставља се хуманитарно деловање наше Свете Цркве. Православна Епархија нишка благодари Његовој Светости на благослову, а београдском ВДС на достављеним пакетићима, који су унели радост у дечија срца.