У суботу, 10. јуна 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније примио је представнике Хуманитарне организације "Our Serbs" (Наши Срби) из Чикага, на челу са госпођом Кети Фенслоу, која је њен оснивач и председник.

Повод сусрета било је потписивање уговора о донацији, којим је организација "Наши Срби" донирала неопходна средства за изградњу треће по реду куће у оквиру великог хуманитарног пројекта изградње домова за социјално угрожене житеље Медвеђе. Пројекат је иницијатива Епархије нишке и њеног Верског добротворног старатељства "Добри Самарјанин", а реализује се уз одличну сарадњу са Општином Медвеђа.

На овај начин, "Наши Срби" су још једном узели учешћа и дали свој хумани допринос. Епархија нишка поново позива све оне који желе и могу да помогну, да се придруже овом значајном подухвату, како би се што већем броју људи и у што скорије време обезбедио пристојан живот и сигурност породичног дома.

On saturday, June 10th 2023, His Grace Bishop of Niš Arsenije welcomed representatives of a Humanitarian organization "Our Serbs" from Chicago, led by mrs. Kathy Fanslow, its founder and president.

Cause of this meeting was signing of a donation contract, by which "Our Serbs" officialy agreed to donate all the necessary resources required for erecting of a third house, as a part of the grand project of building homes for residents of Medvedja in need. Project was initiated by Eparchy of Niš and its Humanitarian organization "Good Samaritan", with an excellent cooperation with Municipality of Medvedja.

This way, "Our Serbs" once again took part in this project and gave their humane contribution. Eparchy of Niš invites again all those good of heart to include themselves in this great endeavor, in order to secure a decent life and a safe home for as many families as possible.