У понедељак и уторак, 9. и 10. јануара 2023. године, Његово Високопреосвештенство Митрополит китроски, катерински и платамонски г. Георгије боравио је у посети Епархији нишкој, где је дочекан од стране Његовог Преосвештенства Епископа нишког г. Арсенија.

Високопреосвештени Митрополит се током ове посете упознао са радом и стањем Епархије нишке, обишавши притом нишке храмове и Богословију Светих Кирила и Методија.

Иначе, Митрополит Георгије, као велики пријатељ нашег народа, у сарадњи са представницима Српске Цркве више пута је организовао бесплатно летовање за вишедетне породице из Србије и ученике наших Богословија на територији своје Митрополије где се, у подножју Олимпа, налазе нека од омиљених приморских летовалишта, на радост многих који су на тај начин по први пут отишли на грчко приморје.

Такође, по његовом благослову, српски свештеници током лета служе на подручју његове Митрополије, за потребе Срба који летују у Грчкој.