Епархија нишка, Саборна црква Силаска Светога Духа на Апостоле у Нишу и Нишка црквено-певачка дружина "Бранко", а уз помоћ града Ниша, Министарства културе Републике Србије и приватних донатора, купили су нови концертни клавир " C.Bechstein D282 ", црне боје, са угравираним Христовим монограмом на доњем делу поклопца.

"In hoc signo vinces" (овим знаком ћеш победити) речено је Светоме Цару Константину, који је, пратећи знак са неба, наредио да се овај симбол исцрта на заставама и штитовима његових војника.

Ово древно знамење, које представља победу хришћанства, постало је једно од најпрепознатљивијих обележја града Ниша, а сада се налази и на новом клавиру, који је свој дом нашао у Светосавском дому Саборне цркве у Нишу.

Захваљујемо се свим приложницима који су на било који начин помогли набавку клавира.