DSC 0383Арсеније

На дан када наша Света Црква прославља Светог Арсенија Сремца, другог архиепископа српског, Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету архијерејску Литургију у катедралном храму Силаска Светог Духа на Апостоле у Нишу, уз саслужење Преосвећеног Епископа брегалничког Г. Марка.

На данашњој Литургији саслуживали су и високопреподобни архимандрити Рафаило (Голушин) и Дамаскин (Грабеж), игуман Срефим (Мишић), протојереји-ставрофори Бранислав Цинцаревић, Ненад Микић, Ђорђе Милојковић и Владица Савић, протосинђел Мардарије (Ковачевић), протојереји Миодраг Павловић и Борислав Стаменковић, јереји Иван Штрбачки, Бранислав Кличковић и Ђорђе Мирковић, јеромонах Јефрем (Шекарић), ђакони Немања Ристић и Ђорђе Филиповић и јерођакон Нектарије (Ђурић).

По завршетку Свете Евхаристије и примања Светих и Часних Дарова, Његово Преосвештенство Епископ брегалнички Г. Марко је прочитао молитву над славским кољивом а у славу и част Светог Арсенија Сремца, чије име носи наш Преосвећени владика Арсеније.

Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Г. Арсеније