ДАНАС СЕ РАЂА ОД ДЈЕВЕ ОНАЈ КОЈИ У РУЦИ СВОЈОЈ ДРЖИ СВУ ТВОРЕВИНУ

MSC 8145У среду 6. јануара 2021. године у навечерју празника Рођења Господа нашег Исуса Христа у Телу, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је повечерје у храму Светог цара Константина и царице Јелене у Нишу, уз саслужење братсва храма.

По завршетку службе, на платоу испред храма, освећен је Бадњак.

Након освећења бадњака, Преосвећени Владика обратио се свештенству и верном народу говорећи о празнику Рођења Богомладенца Христа.

У истој вечери Владика Арсеније посетио је и црквену заједницу у храму Светог Пантелејмона у Нишу. Његово Преосвештенство је осветио бадњак у порти храма, након освећења госпођа Наташа Станковић, председница Градске општине Пантелеј положила је бадњак на ватру.