14092020CУ понедељак 14. септембра 2020. године на празник Светог Симеона Столпника, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у манастиру посвећеном овом Божијем угоднику у Црковници.

Његовом Преосвештенству саслуживали су: протојереј Далибор Стефановић, архијерејски намесник лесковачки, свештеници лесковачког намесништва и протођакон Стеван Кричка.

Након заамвоне молитве уследио је опход око храма после кога је Преосвећени Владика освештао славске дарове и пререзао колач.

За показану љубав према светој мајци Цркви и несебичну помоћ пружену манастиру Светог Симеона Столпника у Црковници, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније доделио је Архијерејске Грамате: господину Ивици Стојиљковићу из Лесковца, господину Момчилу Чоловићу из Прокупља и госпођи Светлани Миљковић из Јагодине.