У четвртак, 6. јула 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је празнично вечерње богослужење у манастиру Светог Великомученика Димитрија у Дивљани.

Преосвећеном Епископу саслуживали су архимандрит Дамаскин, настојатељ манастира Наупаре, протојереј Никола Илић, старешина храма Светог Великомученика Прокопија у Прокупљу, протосинђел Серафим (Жиковић), настојатељ дивљанске свете обитељи, јеромонах Евстатије (Бабић), јеромонах Симеон (Гавриловић), настојатељ манастира Светог Николе у Куршумлији и ђакон Никола Ераковић.

На крају вечерње, Преосвећени Владика је по чину одевања расе и камилавке у монашки чин увео искушеника Вукашина, који је, по благослову, примио име по Светом Никити Ремезијанском, древном светитељу са ових простора.