DSC 0005А

У четвртак, 19. августа 2021. године, када Црква Божија молитвено прославља празник Преображења Господњег, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у манастиру Светог Стефана у Липовцу, који данас прославља своју храмовну славу.

Преосвећеном Владики саслуживали су свештеници и свештеномонаси из више Епархија Српске Православне Цркве.

Благолепију Свете Литургије допринело је појање вероучитеља Епархије нишке.

Након заамвоне молитве уследио је опход око храма. У току опхода Преосвећени Владика је прочитао молитву за покој душе преминулих игуманија, монахиња и свих који су живели и подвизавали се у овој светој обитељи.

На крају опхода Преосвећени Владика освештао је славске дарове и пререзао славски колач, а потом је освештао и грожђе.

За показану делатну љубав према светој мајци Цркви и пружену несебичну помоћ манастиру Светог Стефана у Липовцу, након Свете Литургије Преосвећени Владика уручио је одрене Светог Романа Ђунишког првог, другог и трећег степена и Архијерејске грамате свим приложницима и добротворима.