У четвртак Светле седмице, 9. маја 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније началствовао је свештеним евхаристијским сабрањем у манастиру Светог Стефана у Липовцу.

Преосвећеном Епископу саслуживали су архимандрит Михаило (Тошић), игуман манастира Светих Архангела код Призрена, архимандрит Серафим (Мишић), игуман манастира Успења Пресвете Богородице у Сукову, протојереј-ставрофор Радич Радичевић, клирик Архиепископије београдско-карловачке у пензији, протојереј Светислав Петровић, старешина храма Светог Апостола Луке у Нишу и протођакон Стеван Кричка.

По појању типиком прописаних тропара, Преосвећени Владика је у монашки чин увео протојереја-ставрофора Радована Петровића, нишког свештеника у пензији. Након прибрајања ангелоподобном чину, отац Радован је добио ново име по древном Патријарху Аврааму, Праоцу изабраног народа Божијег.

Липовачка светиња била је испуњена мноштвом монаштва, свештенства и верног народа са свих страна, сабраног на данашњој свечаној литургијској прослави.