20220305 125939

У суботу, 5. марта 2022. године, делегацију са Православног богословског факултета Универзитета у Београду, коју су чинили проф. др Зоран Ранковић, декан факултета, др Ивица Чаировић, доцент при катедри за Општу историју Цркве, и проф. др Владислав Пузовић, ванредни професор при катедри за Историју СПЦ, дочекали су на алексиначком Старом гробљу службеници Епархије нишке, протођакон Далибор Мидић, управник Музеја црквених старина Епархије нишке, и протођакон Ђорђе Филиповић, секретар Његовог Преосвештенства Епископа нишког г. Арсенија, као и алексиначко свештенство.

Повод посете овом гробљу и гробљанској капели Светог Архангела Гаврила био је обилазак породичне гробнице проте Стевана Димитријевића, личности великих заслуга на пољу црквене историје, о чијем значајном доприносу је исцрпно писао професор Пузовић у својој новој књизи "Путевима српске црквене историје. Научно наслеђе проте Стевана Димитријевића", а која ће у току дана имати своју промоцију у нишком Светосавском дому. У капели је тада одслужен и парастос проти Стевану и његовим сродницима, који овде заједно почивају.