У петак, 14. јануара 2022. године, на дан празника Обрезања Господњег, када обележавамо и спомен Светог Василија Великог и нову календарску годину по старом, јулијанском календару, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у храму Силаска Светога Духа на Апостоле у Власотинцу.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј-ставрофор Зоран Стојановић, Архијерејски намесник власотиначки и свештеник у пензији, јеромонах Никита Адамовић, професор Богословије Св. Кирила и Методија у Призрену, протојереј Горан Димитријевић, старешина власотиначког храма, јереј Никола Пешић, парох четврти, јереј Милош Живић, парох трећи, јереј Марко Николић, парох први и протођакон Стеван Кричка.

Преосвећени Владика је произнео и молитву за добар почетак нове календарске године, а протојереју-ставрофору Зорану Стојановићу, Архијерејском намеснику власотиначком, уручен је на дар напрсни крст.