Седиште парохије:

Парох: - протонамесник Зоран Станковић

моб.: - 065/206-20-50

Биографија:
     Протонамесник Зоран Станковић рођен је 13. фебруара 1968. године у Власотинцу, од оца Благоја и мајке Милице. Основну школу завршио је у Горњем Матејвцу, након чега уписује Богословију светих Трију Јерараха у манастиру Крка. Завршио је Богословски институт у Београду. 23. фебруара 1992. године ступа у брак са Јеленом Киковић са којом има троје деце. Рукоположен је у чин ђакона 22. марта 1992. године у Саборном храму у Нишу, руком Његовог Преосвештенства епископа нишког господина Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 3. јуна 1992. године у истом храму и постављен је на кочанску парохију. 2005. године бива премештен на медошевачко- поповачку парохију. 26. јула 2004. године одликован је чином протонамесника.

Парохија

Парохију сачињава село Поповац

Распоред богослужења:

Света Литургија недељом и празником од 8 сати у богослужбеном простору.