20200803 114555 185 27 128 46 337
На дан када молитвено прослављамо празник Светог, славног и свехвалног пророка Илије прослављена је слава храма у Сићеву.

Свету Литургију служио је јереј Ненад Томић уз скадно појање господина Милана Марковића, вероучитеља из Ниша и чтецирање господина Луке Миленковића студента теологије из Ниша.

После отпуста Свете Литургије извршен је трократни опход око храма, а затим чинопоследованије малог освећења воде и резања славског колача. Затим се присутним верницима врло лепом и
прикладном беседом обратио јереј Ненад. По завршетку беседе сви присутни су покропљени освећеном водом и подељена им је нафора.

На крају је благословена трпеза којом су окрепљени сви верни, а која је припремљена трудом овогодишњег домаћина.

На фотографијама и извештају благодаримо господину Луки Миленковићу, теологу.
ИЗВОР:Радио Глас