Парох бунушки: јереј Срђан Станојевић
Тел.: 0628489639
Е-пошта: -

Јереј Срђан Станојевић рођен је у богомољачкој породици од оца Драгослава и мајке Ружице Станојевић, 29. августа 1968. године у Лесковцу. Још као мали много времена проводи у манастиру Јошаница код Јагодине код о. Макарија, а садашњег О. Саву (који је данас у манастиру Ћунис). Основну школу завршава у родном месту Разгојна, да би 1984. године уписао Богословију светих Кирила и Методија у Призрену, где кроз цело школовање активно пева у школском и градском црквеном хору. За време школовања распусте проводи у манастиру Црна Река са тадашњим игуманом Артемијем, монахом Јустином, садашњим епископом жичким. Војни рок служи у Урошевцу и Ћуприји 1991. године, а 1992. године по благослову Његовог Преосвештенства Епископа нишког Иринеја, жени се са Биљаном (Стевић) из Смедерева, са којом има двоје деце. Епископ Иринеј рукополаже га у чин ђакона 19. фебруара 1993. године, а месец дана касније у чин презвитера 20. фебруара 1993. године у храму светих Архистратига у Нишу. На прву парохију Горњо- Доњо Крупачку у Архијерејском намесништву алексиначком одлази 14. фебруара 1994. године. 25. новембра 2005. године прелази на другу парохију у Архијерејском намесништву топличком, при храму светог Николаја у Пуковцу. Једно време служио као парох први белопаланачки. По потрби службе, од 15. августа 2018. године постављен је за пароха у Вучју.