2 8

Са Благословом Епископа Нишког Г. Арсенија на Источни петак 13. априла, у поподневним часовима, мноштво народа окупило се да дочека чудотворну икону Пресвете Богородице Албазинске „Реч постаде тело“. Икона је дочекана и литијски однешена у храм, где је пред иконом прочитан акатист. Службу је предводио изасланик Епископа нишког архијерејски намесник први нишки протојереј Миодраг Павловић уз саслужење архијерејског намесника Алексиначког протонамесника Ђорђа Мирковића, јереја Александра Срнића, јереја Милана Живановића и јереја Милана Ристића домаћина ове свечаности.

Ова чудотворна Икона је дар Савеза добровољаца Донбаса из Москве, која је добијена посредством Савеза Козака Балкана и Српских ветерана, са Благословом председника Синодалног одбора за козачка питања Његовог Високог Преосвештенства Митрополита Ставропољског и Невиноминског Г.Г. КИРИЛА Икону су из русије донели представници Савеза добровољаца Донбас предвођени главним руководиоцем Александром Јуревић Бордај и главни Атаман балканске козачке војске Виктор Владимирович Заплатин.

Поред парохијана и гостију из русије свечаном уношењу у храм иконе присуствовали су: Атаман Балканске козачке војске Пуковник Воислав Видаковић са КозацимаЗаменик Градоначелника Града Ниша – Милош Банђур по овлашћењу Команданта КОВ-а и ВРС Ген.Потпук.Милосава Симовића - Пук. Звонко Стојковић, начелник ПУ Ниш – Славиша Виријевић, Командант Одреда Жандармерије Ниш – Ненад Шћепановић, Начелник Управе Градске општине Црвени Крст – Властимир Петровић, Представник Специјалне Психијатријске болнице Горња Топоница – Др Драган Вукадиновић, Директор Српско-Руског Хуманитарног Центра Ниш – Виктор Гуљанович, Представник Српског огранка Руског мото клуба „Ноћни вукови“ – Саша Савић, Копреседник Друштва Српско-Руског пријатељства и Руских Сународника „Наисус“- Циганов Михаил. Власник фирме“ Балкан ДОО“ – Милутин Брковић. Власник фирме „ Контос Балкан ДОО Ниш“ – Николадис Георгијос. Представници Витешке дружине „Змајева Грива“ Ниш :- Душан Хаџић и Душан Николић, Председник Свесрпског Савеза ветерана „Бојево Братство“ Сталаћ – Славољуб Љубисављевић.