Donja TrnavaХрам Светог пророка Илије у Доњој Трнави

Храм је подигнут 1895. године, трудом свештеника Аранђела Д. Поповића. Освећена је 1896. године од стране епископа нишког Инокентија. Храм је претрпео мања оштећења у Првом и Другом светском рату. Веће попоравке су биле 1975. године. 2007. године је поново реновирана. Антиминс је из 1926. године, освећен од стране епископа нишког Доситеја Васића. Поред Цркве налази се звоник из 1992. године. Пре овог звоника на том месту је био брест на коме је било окачено звоно. Звоно је поклонио Слободан Османовић из Врела. Парохијски дом је подигнут 1995. године, трудом свештеника Драгослава Лазића. Дом још увек није завршен.

Gornja Trnava1Храм Светих архангела у Горњој Трнави

Црква је подигнута 1885. године. Темељи овога храма су откривени 1885. године када је направљен мали параклис. 1996. године саграђена је нова Црква, којој је потребна санација.

Donji KrupacХрам Светог Јована Крститеља у Доњем Крупцу

Црква је подигнута 1906. године, а освећена је 1. октобра 1906. године од стране епископа нишког Никанора Ружичића. Комплетна спољна санација је била 2007. године.

sveti Jovan VreloХрам Светог Јована Крститеља у Врелу

Црква је подигнута 1909. године, а освећена 09. августа 1940. године од стране епископа нишког Јована Илића. Црква је саграђена на темељима старе светиње. По народном казивању у време турског ропства, наишао је један одред Турске коњице, који је на дан Сабора побио мноштво људи разрушио Цркву. 1926. године урађен је иконостас и живоопис. У време свештеника Методија Соколовића на дан светог Пантелејмона 1940. године Црква је освећена. Антиминс је из 1936. године, потписан руком епископа Јована Илића.