IMG 4792
У суботу, 29. августа 2020.г. благословом Његовог преосвештенства Епископа нишког Г. Арсенија, вероучитељи Православне Епархије нишке литургијским сабрањем прославили су своју крсну славу св. Романа Ђунишког, ове године у Пироту, у храму Рођења Христовог.

Литургијским сабрањем началствовао је протојереј Александар Стојиљковић, парох други житорађски, вероучитељ и представник Топличког намесништва, уз саслужење архијерејског намесника пиротског јереја Душка Видачића, пароха петог пиротског јереја Миљана Панића и ђакона Шево Немање, вероучитеља из Пирота.

У својој беседи протојереј Александар нагласио је важност службе вероучитеља, који славећи св. Романа настављају његову просветну и мисионарску делатност, како би млади нараштаји преко личности својих вероучитеља заволели самог Господа Исуса Христа.

Присуством по једног представника вероучитељâ из сваког од архијерејских намесништава Епархије нишке, пројављено је заједништво свих вероучитеља широм Епархије.

По Светој Литургији пререзан је славски колач. Том приликом је јереј Миљан Панић, честитајући свим вероучитељима крсну славу и пожелевши успешан почетак нове школске године, позвао све да буду увек свесни чињенице да настава Православног катихизиса није само просто нагомилавање „информација“ о вери и животу у Цркви, већ да као свој први и последњи циљ има да деца постану активни учесници црквеног литургијског живота.

Након Свете Литургије уприличена је трпеза љубави старањем свештенства и вероучитеља пиротских.