У понедељак, 22. маја 2023. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније началствовао је свештеним евхаристијским сабрањем у храму Преноса моштију Светог Оца Николаја Мирликијског Чудотворца, који овога дана и прославља свог небеског заштитника. Такође, ове године је, по први пут након више деценија, своју крсну славу прославила и Општина Бабушница.

Преосвећеном Епископу саслуживали су архимандрит Серафим (Мишић), игуман манастира Успења Пресвете Богородице у Сукову, протосинђел Мардарије (Ковачевић), игуман манастира Светог Јована Богослова у Поганову, јереј Лазар Радуловић, Архијерејски намесник белопаланачки, јереј Славиша Смиљић, старешина храма Светог Пророка Илије у Нишкој Бањи, ђакон Никола Ераковић и ђакон Предраг Пиперски.

По заамвоној молитви, уследила је свечана литија која је прошла главним улицама Бабушнице. По повратку у храм, Преосвећени Владика је осветио славске дарове и пререзао славски колач, припремљен поводом храмовне славе.

Након Свете Литургије, Његово Преосвештенство посетио је и Општину Бабушница, где је такође извршено освећење славских дарова и резање колача, а поводом крсне славе ове Општине. Преосвећени Владика је поздравио све присутне и честитао славу свим житељима Бабушнице, нарочито у светлу обнове прослављања славе Општине.

Посета овом крају завршена је обиласком радова на обнови храмова у селу Студена и Драгинац.