ognjen stankovic
Парох доњоврежински
: јереј Огњен Станковић
Тел.: 0648007216

Јереј Огњен Станковић рођен је 18. априла 1975. године у Лесковцу, од оца Слободана и мајке Драгане. Основну школу завршио је у Лесковцу, након чега уписује Гимназију у Нишу. По завршетку Гимназије завршава Православни богословски факултет у Београду. 12. септембра 2004. године ступа у брак са Мајом Мирковић са којом има троје деце. Рукоположен је у чин ђакона 22. маја 2010. године у храму Светог Николаја у Нишу, руком Његове Светости Патријарха српског Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 24. марта 2013. године у Саборном храму у Нишу, руком Његовог Преосвештенства Епископа нишког г. Јована и бива постављен на парохију у Доњој Врежини. Био је и носилац пројекта Епархије нишке "Литургијски приручник за особе са оштећеним слухом". Од јула 2023. године, обавља дужност старешине доњоврежинског храма.