75553018 118967349539890 7966545167299641344 n

На дан када православна црква молитвено прославља празник Св. великомученика Димитрија,у древномхраму посвећеном овом дивном мученику,у селу Пасјача у малчанској парохији и ове године торжествено је прослављена храмовна слава. Свету Божанствену Литургију служио је парох малчански јереј Ненад Томић уз молитвено учешће више десетина верника мештана села Пасјача,околних села као и богомољног народа из града Ниша и околине. После заамвоне молитве уследио је трократни опход око храма а затим је испред цркве,под тремом храма, одслужено чинопоследованије малог освећења воде и освећења и резања славског колача. Колачар ове године је био осамдесет петогодишњи господин Момчило Благојевић,који већ више од тридесет година са огњеном љубављу обавља дужност председника Ц.О. Пасјача, као и дужност црквеног тутора, чијим је залагањем Пасјачки храм реновиран и обновљен. После резања колача и кратке но садржајне и поучне беседе свештеника Ненада Томића,учињен је помен палим борцима за веру,отаџбину и слободу у ратовима 1912-1918 из Пасјаче,а чија су имена уклесана на две мермерне плоче са леве и десне стране улазних врата у храм. Затим је уследила трпеза љубави у предивном амбијенту више од век и по старог,али обновљеног парохијског дома,припремљена трудом овогодишњег домаћина славе и његове богољубиве породице.
{oziogallery 2077}