20201109 075139 185 27 128 46 424
Благољепије богослужења и празничну радост употпунило је надахнуто појање господе Милана Марковића, вероучитеља из Ниша, Хаџи Николе Николића, реномираног фотографа из Ниша и господина Луке Миленковића, студента богословља из Ниша, који је поред појања богослужење учинио свечанијим и својим чтецирањем.

После заамвоне молитве уследио је трократни опход око храма, а затим је испред храма служено чинопоследованије малог освећења воде и резања славског колача.

Колачар овогодишње светковине био је млади мештанин Пасјаче господин Никола Јовановић.

После беседе Оца Ненада служен је помен палим борцима за веру, отаџбину и слободу у ратовима 1912 - 1918 из Пасјаче, чија су имена уклесана на две мермерне плоче са леве и десне стране улазних врата у храм.

На крају богослужења Отац Ненад је поново поздравио све присутне пригодним и топлим речима, који су затим покропљени освећеном водом и примили нафору.

Потом је у порти храма уприличено послужење за све вернике.

ИЗВОР:Радио Глас