blaceУ Блацу је свечано прослављен празник Успенија Пресвете Богородице - Велика Госпојина, храмовна слава и уједно слава општине Блаце. У навечерје овог великог празника је служено празнично бденије а на сам празнични дан верни народ Божији се у великом броју сабрао на Свету Литургију на којој је било и пуно причасника. У овој прослави учешће је узео и прота Сретен Анђелић, свештеник у пензији а раније парох блачки, који је началствовао овим литургијским сабрањем након чега се ишло у литију око цркве и пререзан је славски колач. У вечерњим часовима а по позиву председника општине Блаце свештеници при овом храму су у свечаној сали хотела "Језеро" у Блацу пресекли славски колач и обратили се како домаћинима тако и званицама пригодном беседом након чега је општина Блаце наставила прославу.