KursumlijaХрамовна слава Силаска Светог Духа на апостоле и ове године је свечано и торжествено прослављена.
На дан славе у осам часова служена је Света Литургија у препуном храму, а служио је и новопостављени парох друго-куршумлијски јереј Драган Јевтић.

По завршеној Светој Литургији обављена је литија око Светог храма, након чега се приступило резању славског колача и освећивању воде. Новопостављени јереј Драган Јевтић поздравио је све присутне у храму, званице и госте, захваливши се домаћинима и свима осталима који који указују љубав према Светој цркви и нашем Светом храму, с` молитвеним жељама да им Господ стоструко узврати. Потом се прешло у црквену салу за трпезу љубави коју је овогодишњи домаћини припремио.