caslav stankovic

Обавештавамо сав верни народ Православне Епархије нишке, све познанике и пријатеље, да се у Господу упокојио протојереј-ставрофор Часлав Станковић, парох први кумаревски.

Протојереј-ставрофор Часлав Станковић рођен је 22. септембра 1961. године у селу Буљесовце код Врања, од оца Станојка и мајке Лепосаве. Основну школу завршио је у селу Буштрање код Врања, након чега уписује Богословију Светих Кирила и Методија у Призрену. У брак са Весном Трајковић ступа 10. октобра 1982. године, и са њом добија двоје деце. Рукоположен је у ђаконски чин 14. октобра 1982. године, у храму Рођења Пресвете Богородице у Балајнцу, руком тадашњег Епископа нишког Иринеја. У презвитерски чин рукоположен је 17. октобра 1982. године, у храму Свете Параскеве у Дворану код Крушевца, након чега је постављен за пароха у Грејачу. На прву кумаревску парохију премештен је 24. октобра 2004. године. На дан празника Свете Петке, 27. октобра 2021. године, одликован је напрсним крстом од стране Његовог Преосвештенства Епископа нишког г. Арсенија. Свештеничко опело и сахрана новопрестављеног проте Часлава биће у његовом месту службовања у недељу, 6. фебруара 2022. године, са почетком у 13 часова.