Као што то бива сваке године, тако и ове, са Лазаревом суботом (Врбица) и Страсном недељом, почео је "летњи" богослижбени круг у цркви Преп. Симеона Мироточивог у лесковачкој Дубочици. Наиме, будући да је црква у изградњи и да нема елементарних услова за одржавање редовног богослужења током змиског периода, литургијско-парохијске делатности сваке године започињу са Лазаревом суботом.

leskovacvaskrssvsimeonВаскршњу Литургију, ове године, је предводио старешина храма, протонамесник Звонимир Живковић, уз прислуживање свих супароха ове црквене општине. Мало и одабрано стадо из насеља Дубочица сабрало се и ове године да литургијски прослави највећи Празник над празницима, Васкрсење Господа и Спаса нашег Исуса Христа. После прочитане саборне Посланице Његове светости Патријарха српског Г. Иринеја и свих српских архијереја, старешина цркве протонамесник Звонимир Живковић се обратио пастви са словом добродошлице поменувши да је храм током прошле и ове године добио нови и лепши изглед, будући да је фасада цркве завршена, као и да су санирани проблеми везани за кров цркве и прокишњавање а да остаје још много посла око унутрашњих радова: сређивање пода, малтерисање зидова, електрификација итд.