Slika 012

Прославу најрадоснијег хришћанског празника, у храму Светог Николаја у Пуковцу, започели смо вечерњом службом 17 часова. Након вечерње службе уследило је освештање и налагање Бадњака. У пуном храму и препуној црквеној порти верног народа, у прослави су узели учешћа и представници општине Дољевац, предсеник општине, господин Горан Љубић и председник скупштине општине Дољевац, господин Дејан Смиљковић.
Након налагања бадњака уследило је послужење грејаном ракијом, чајем и воћем.
На дан Божића Света Литургија почела је 8 часова. Вернима је након читања Светог Јеванђеља прочитана Божићна посланица. Велики број верника, а међу њима и деце, приступио је Светој Тајни пришећа. Након Свете Литургије, свештеник је народ подсетио да се у ове дане молитвено сети браће у Црној Гори и поздравио их радосним божићним поздравом: Христос се роди! Заиста се роди!