Субота уочи празника Цвети посвећена је празновању чудесног догађаја. Господ Исус Христос васкрсао је из мртвих свог љубљеног пријатеља Лазара, који је по смрти, четири дана лежао у гробу. О дивнога чуда! Многи од присутних Јудејаца тада повероваше у Њега.

vrbicapirotОвај празник је искључиво празник деце. Светој Литугији је присуствовао и велики број деце и малишана који су дошли са својим вероучитељицама и васпитачицама из основних школа Вук Караџић и Душко Радовић, као и из вртића Невен. Певајући пригодне песмице и говорећи молитву Оче Наш, Господу најмилији, деца, учествовала су у Литургији и сва су се причестила заједно са старијима. Након завршетка Литургије, у дворишту цркве, приређено је бојење јаја, у чему су дечица уживала, јер је ово дружење било специфично по томе што није било уобичајено школско.