У старој пиротској цркви, посвећеној Рођењу Господа Исуса Христа, наставља се са рестаураторским радовима на велелепном древном иконостасу, који од средине 19. века украшава ову пиротску светињу.

Радови се тренутно одвијају на средишњем делу иконостаса, коме је, као и раније рестаурираним целинама, враћен стари сјај, као спомен умећа старих мајстора, и љубави према Мајци Цркви свих ктитора и добротвора који су себе уградили у израду овог иконостаса и храма у целини.

Пројекат рестаурације се реализује са благословом Његовог Преосвештенства Епископа нишког г. Арсенија, а уз свесрдну помоћ Града Пирота, који највећим делом финансира извођење радова, старајући се тако за очување богате пиротске старине, којој ће моћи да се диве и потоњи нараштаји.