Празник Рождества Пресвете Богородице, започео је свечаним вечерњим богослужењем. На сам дан овог великог празника за нашу храмовску славу и славу Општине Димитровград, на светој Литургији је началствовао Високопреподобни протосиђел Мардарије (Ковачевић) архијерејски намесник димитровградски, уз саслужење о. Дејана Бараћа, о. Слободан Илић, о. Душко Видачић, епархијског ђакона о.Стевана Кричке. Љепоту богослужења је допринело појање оца Марка Дабића и попадије Катарине Бувач.
DimitrovgradПосле свете Литургије уприличена је свечана литија кроз град и у повратку преломљени су славки колачи испред храма где су били домаћини Општина Димитровград и колачар храма.
У славу Господа Бога и Спаса нашега Исуса Христа и част Рођења Пресвете Богородице за све вернике приређено је послужење у црквеној порти, док је трпеза љубави била приређена у ресторану хотела „Балкан“.