Парох димитровградски: јереј Драган Лазић
Тел.: 0631403773

Jереј Драган Лазић рођен је 18. јула 1993. године у Прокупљу. Основно образовање стекао у ОШ "Милоје Закић" у родној Куршумлији, након чега уписује Богословију Светих Кирила и Методија у Нишу. Богословију завршава 2013. године, по чему своје образовање наставља на Православном богословском факултету у Београду, на коме успешно дипломира 2022. године. Са супругом Аном у брак ступа 28. маја 2022. године. У свештенођаконски чин бива рукоположен 28. октобра 2022. године у нишком Саборном храму Силаска Светога Духа на Апостоле, руком Његовог Преосвештенства Епископа нишког г. Арсенија. Дана 25. новембра 2022. године, у храму Светог Великомученика Пантелејмона у Нишу бива уведен у презвитерски чин, након чега бива постављен за пароха димитровградског.