IMG 20200921 101113
У понедељак 21. септембра 2020. године на празник Рођења Пресвете Богородице, Његово Преосвештенство епископ нишки Г. Арсеније служио је Свету Литургију у храму посвећеном овом Богородичином празнику у Димитровграду.

На овом Евхаристијском сабрању Преосвећеном Владики саслуживали су: архимандрит Јован Јеленков, игуман манастира Светог Јована у селу Петерлеш код Димитровграда, протосинђел Мардарије, игуман манастира Св. Јована Богослова код Поганова, јереј Игор Стојковић, парох јелашнички, јереј Душко Видачић, архијерејски намесник пиротски, јереј Марко Николић, парох први власотиначки, протођакон Стеван Кричка, јерођакон Пајсије Бранковић и ђакони Немања Шево и Никола Ераковић.

У току Свете Литругије после великог входа Преосвећени Владика је положио своје руке на главу јерођакона Пајсија Бранковића и произвео га у свештени чин јеромонаха.

Након заамвоне молитве Преосвећени Владика освештао је славске дарове и пререзао славски колач.