vrtop01За празник Св. Тројице после дуже времена паузе служена је Св. Литургија у делимично обновљеној Цркви Св. Тројице у Великом Вртопу. Литургији је присуствовао већи број углавном младих људи. После службе обављена је литија кроз село на општу радост мештана села. Испред Цркве је пресечен колач домаћина Данијела Петковић, а нови домаћин биће Иван Стојиљковић. Свештеник је поздравио скуп и позвао мештане да узму учешћа у довршетку обнове храма, јер предстоји унутрашње малтерисање и довршетак храма, што су присутни и прихватили са одушевљењем.

vrtop02Позивамо све добронамерне људе да прилозима уграде себе у завршетак овог храма, и да на јесен обијемо оронули стари малтер и премалтеришемо Цркву изнутра. Уз Божију помоћ и љубав верника верујемо да ће и овај Заплањски храм поново да васкрсне. Нови парох заплањски Драган Станковић (063/8 339 639), овластио је Данијела Петковића да сакупља прилог за обнову храма.