Његово Преосвештенство Епископ нишки Г. Арсеније служио је у суботу, 12. јуна 2021. године, у Саборном храму у Нишу парастос блаженопочившем Митрополиту Мелетију и Нишлијама обешенима 1821. године од стране Турака, након Свете архијерејске Литургије.

Током Евхаристијског сабрања преосвећеном Епископу су саслуживали протојереј Миодраг Павловић, архијерејски намесник први нишки, протосинђел Нектарије Ђурић, јерођакон Николај Јоцић, протођакон Стеван Кричка и протођакон Далибор Мидић.

Литургију је красило појање свештеника Саборне цркве и учешће верног народа, који је узео молитвено учешће у Светој Евхаристији.

Преосвећени Владика је служио парастос након заамвоне молитве, а након службе у нишком катедралном храму, овим дивним Божијим угодницима служен је и помен код споменика који се налази у близини Тврђавског моста у Нишу и на гробу Митрополита Мелетија иза Малог Саборног храма у Нишу.

Извор: Радио Глас Православне Епархије нишке