У петак четврте недеље Часног поста, 1. априла 2022. године, у Нишу је одржан братски састанак и исповест свештенства Архијерејских намесништава првог и другог нишког. Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Литургију Пређеосвећених Дарова у старом нишком Саборном храму Светих Архангела.

Преосвећеном Епископу саслуживали су архимандрит Рафаило (Голушин), игуман манастира Пресвете Богородице у Височкој Ржани, архимандрит Серафим (Мишић), настојатељ суковске обитељи, протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина Саборног храма, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, протођакон Ђорђе Филиповић и протођакон Стеван Кричка.

По завршетку богослужења, уследила је исповест свештенства овог намесништва, коју су извршили архимандрити Рафаило (Голушин) и Серафим (Мишић). Након завршене исповести, уследио је састанак, на коме су представљене све појединости везане за рад свештенства ових крајева, а такође је изложен и рад јереја Огњена Станковића, пароха доњоврежинског, који је за ову прилику писао о историјском развоју празника Пасхе, од Старог Завета, па све до новозаветне Пасхе, као хришћанског Празника над празницима.

После окончања састанка, уследила је трпеза љубави, којом је братски састанак свештенства Архијерејских намесништава првог и другог нишког завршен.