На Велику Суботу, 23. априла 2022. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију Светог Василија Великог у нишкој Саборној цркви Силаска Светога Духа на Апостоле.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј-ставрофор Влајко Грабеж, свештеник у пензији, протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина Саборног храма, протојереј-ставрофор Ненад Микић, парох први нишки, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, протођакон Ђорђе Филиповић и протођакон Стеван Кричка.

Света Литургија на овај дан почиње вечерњом службом, у великопосном одјејању, а након читања из Паримејника и Апостола, током појања Великог прокимена и придружених му стихова, бива пресвлачење у светле одежде, у којима се Литургија наставља. Ово је последње богослужење пре Пасхалног јутрења, у чију радост нас већ уводи овим свлачењем боја жалости, и облачењем у празничне боје, у којима ће бити дочекан Празник над празницима и Торжество над торжествима, Нова Пасха - Васкрсење Господа Исуса Христа и победа Живота над смрћу.