У понедељак, 3. априла 2023. године, у нишком Саборном храму Силаска Светога Духа на Апостоле дочекана је икона Пресвете Богородице Тројеручице, која је, по благослову Његове Светости Патријарха српског г. Порфирија, у нашу Епархију дошла из храма Светога Саве на Врачару. Икона је претходних дана била изложена у храму Рођења Пресвете Богородице у Лесковцу, где се већ трећу годину заредом уочи другог Великог бденија пете седмице Часнога поста доноси Икона Мајке Божије, пред којом се чита Благовештењски акатист.

У свештенством и народом испуњеном храму, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније прочитао је Благовештењски акатист пред иконом Пресвете Богородице. По читању акатиста, мноштво сабраног верног народа приступило је поклоњењу овој светињи, која у Нишу остаје до 6. априла.