У суботу шесту Часнога поста, знану и као Лазарева Субота, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у нишком Саборном храму Силаска Светога Духа на Апостоле.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина Саборног храма, протојереј Владица Савић, парох пети при Саборном храму, протојереј Ђорђе Димић, војни свештеник, јеромонах Пантелејмон (Мијаиловић), протођакон Ђорђе Филиповић и протођакон Стеван Кричка.

Након читања из Светог Јеванђеља, Преосвећени Владика је пригодном беседом поучио сабрани верни народ.

На крају Свете Евхаристије, након заамвоне молитве, одржан је помон упкојеном члану НЦПД "Бранко", господину Милану Мандићу.