У недељу Цветну, 9. априла 2023. године, када празнично прослављамо Улазак Господа Исуса Христа у Јерусалим, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је Свету Архијерејску Литургију у Саборном храму Силаска Светога Духа на Апостоле у Нишу.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј-ставрофор Милутин тимотијевић, ректор Богословије Светих Кирила и Методија у пензији, протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина Саборног храма, протојереј-ставрофор Ненад Микић, парох први при Саборном храму, протојереј Дејан Глишовић, парох при храму Светог Великомученика Пантелејмона у Нишу, протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, протојереј Небојша Вујић, старешина храма Светог Великомученика Пантелејмона, протојереј Борислав Стаменковић, парох трећи при Саборном храму, протојереј Владица Савић, парох пети, јереј Лазар Радуловић, Архијерејски намесник белопаланачки, јереј Игор Стојковић, парох јелашнички, јереј Милош Живић, парох трећи власотиначки, јереј Владе Капларевић, службеник Епархије нишке, јеромонах Николај (Јоцић), настојатељ манастира Светог Романа Ђуниског, јеромонах Пантелејмон (Мијаиловић), протођакон Далибор Мидић, протођакон Стеван Кричка, протођакон Ђорђе Филиповић и ђакон Никола Ераковић.

Хор "Бранко" је својим појањем допринео торжеству евхаристијске прославе, као и присуство мноштва верних, који су у великом броју приступили Чаши Спасења.

По читању јеванђељске перикопе, Преосвећени Владика је поучио верни народ пригодном беседом.

Након Великог Входа, протођакон Далибор Мидић, управник Музеја црквених старина Епархије нишке, уведен је, руком Његовог Преосвештенства, у чин презвитера.

На крају Свете Литургије, после заамвоне молитве, освећени су и славски дарови и пререзан славски колач, припремљен поводом славе удружења нишких хаџија.