На Лазареву суботу, 27. априла 2024. године, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније началствовао је свештеним евхаристијским сабрањем у нишком Саборном храму Силаска Светога Духа на Апостоле.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј-ставрофор Бранислав Цинцаревић, старешина Саборног храма, протојереј Борислав Стаменковић, парох трећи при овој светињи, протојереј Владица Савић, парох пети, протојереј Ђорђе Димић, војни свештеник, јеромонах Пантелејмон (Мијаиловић), протођакон Ђорђе Филиповић и протођакон Стеван Кричка.

По читању из Светог Јеванђеља, које нас овога дана подсећа на догађај васкрсења Четвородневног Лазара из Витаније од стране Господа Исуса Христа, Преосвећени Владика је пригодном омилијом поучио сабране верне о значају овог догађаја, који нас уверава у свеопште Васкрсење и пре самих Христових спасоносних Страдања и победе над смрћу.