У недељу, 21. маја 2023. године, у навечерје празника Преноса моштију Светог Оца Николаја Мирликијског Чудотворца, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније служио је презнично вечерње богослужење у нишком храму посвећеном овом великом Божијем угоднику.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, протојереј Светислав Петровић, старешина храма Светог Апостола и Јеванђелисте Луке у Нишу, протојереј Небојша Вујић, старешина храма Светог Великомученика Пантелејмона у Нишу, протојереј Предраг Радосављевић, старешина храма Светог Цара Константина и Царице Јелене у Нишу и ђакон Никола Ераковић.

Након вечерњег богослужења, Преосвећени Владика је осветио славске дарове и пререзао славски колач, припремљен поводом храмовне славе.