У сусрет највећем хришћанском Празнику, најрадоснијем догађају који се десио у историји људске цивилизације, Христовом Васкрсењу, подвигом и у нади за спасење, окупљао се верни народ насеља Паси Пољане у храму посвећеном Светој Недељи.
Почевши молитвено, Светом тајном Јелеосвећења на Велику Среду, мирјани су доводили своје ближње да се окрепе и оснаже, затраже оздрављење и опрост својих грехова. Читањем 12 Јеванђеља на Велики Четвртак, изношењем плаштанице и целивањем плаштанице на Велики Петак, верни су по исповести у миру и радости дочекали Васкрс Господа нашег Исуса Христа, причешћујући се Његовим Телом и Крвљу.

PasipoljanaПосебну радост донела су деца на Причешћу, оставивши свог пароха, старешину цркве Свете великомученице Недеље оца Александра Миленковића, у нади за очувањем пламена Православне вере.