PasiPoljanaУ недељу 15. маја (по новом календару), у цркви Свете великомученице Недеље у Паси Пољани прослављен је Свети Атанасије Велики, заштитник овог насеља. Цркву је посетио бројни верујући народ са пуно деце, учествујући најпре у Светој литургији којом је началствовао протојереј - ставрофор Радован Петровић, са свештеницима: оцем Дејаном Арсићем, секретаром Епархије Нишке, оцем Владаном Стојановићем, старешином цркве Успења Пресвете Богородице у Доњој Врежини, и оцем Александром Миленковићем, старешином цркве Свете Недеље у Паси Пољани. По свршетку Свете литургије, верни народ се окупио испред храма и кренуо у Литију. Крећући се кроз Паси Пољану, житељи су с радошћу поздрављали поворку, нарочито децу која су у великом броју учествовала у Литији, организујући им дочек с напитцима и воћем. Вративши се натраг, испред храма поред старог Записа, извршен је обред резања славског колача.
Прослава се завршила окупљањем верних за трпезом љубави, са надом да и идуће године још већи број људи крене у Литију и упути молитве Светоме Атанасију и Господу Нашем Исусу Христу, за добар род на њивама и у баштама и добро здравље житеља овога места.