42846824 2201865086805686 9063400533896724480 n
Дана 30.09.2018. на празник Светих мученица Софије, Вере, Наде и Љубави, у парохији о.Жарка Милетића, одржана је Божанствена Литургија при храму светог пророка Илије у Чокоту,а после литургије је био и призив Светог Духа који се традиционално одржава у свим храмовима на почетку школске године. Црква је била пуна верника из Новог Села и Чокота,а након литургије
попадија Гордана и вероучитељица Милена Биберовић,са вредним парохијанкама приредиле су послужење за децу у парохијском дому. Уз звуке хармонике,коју је свирао о.Жарко,деца су певала са вероучитељицом, попадијом и парохијанкама које певају за певницом при храму; почела су са химном Светом Сави, Тамо далеко, Ово је Србија, Знаш ли ко те љуби силно, и остале духовне песме које су деци веома драге. На Литургији се велики број деце причестио,а отац Жарко је одржао пригодну беседу о значају веронауке у васпитању деце. Отац Жарко и његова супруга Гордана, као некадашњи вероучитељи су својим одговорним и преданим радим дали заиста велики допринос Цркви и њихов труд не би требало да буде заборављен. Да нам је више оваквих светлих примера, да се угледамо на њих, многи путеви ка Богу би били осветљени за нова поколења.

Милена Биберовић
проф.верске наставе