У среду, 12. јула 2023. године, на дан празника Светих Апостола Петра и Павла, Његово Преосвештенство Епископ нишки г. Арсеније началствовао је Светом Архијерејском Литургијом у храму у Јелашници, посвећеном Првоврховним Апостолима које Света Црква данас прославља.

Преосвећеном Епископу саслуживали су протојереј Миодраг Павловић, Архијерејски намесник први нишки, протојереј Предраг Радосављевић, старешина храма Светог Василија Острошког у Нишу, јереј Игор Стојковић, надлежни парох јелашнички, јереј Славиша Смиљић, старешина храма Светог Пророка Илије у Нишкој Бањи, протођакон Ђорђе Филиповић и ђакон Предраг Пиперски.

На самом почетку Свете Литургије, Преосвећени Владика је у чин чтеца рукопроизвео господина Александра Савића и господина Николу Вујића.

На Малом входу, руком Његовог Преосвештенства, јереј Игор Стојковић, парох јелашнички, одликован је протојерејским чином.

После заамвоне молитве, учињен је литијски ход око јелашничке светиње, након чега су освећени славски дарови и пререзан славски колач, припремљен поводом храмовне славе. Такође, овом приликом су одликовани истакнути велики добротвори овога храма, за делатно приказану љубав према Светој Мајци Цркви.

Након завршетка Свете Евхаристије, освећен је и нови парохијски дом, подигнут у храмовној порти.